Przyszła wiosna, a co za tym idzie – dni są coraz bardziej upalne, słońce świeci coraz wyżej i coraz dłużej w ciągu doby. Słońce nagrzewa ściany i dachy domów i mieszkań, przez co czasem temperatury wewnątrz pomieszczeń są po prostu nie do wytrzymania. Warto więc maksymalnie chronić się przed wpuszczaniem promieni słonecznych do naszego domu. W tym celu najlepiej zakupić odpowiednie osłony okienne, a ich wybór w sklepach jest naprawdę duży. Które więc chronią najlepiej przed gorącymi promieniami słońca?

Jeśli chcemy kompletnie zaciemnić pomieszczenie to najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające. Dzięki takim roletom można nawet w środku dnia uzyskać w pokoju efekt nocy. Zaciemniają pomieszczenie w stu procentach. Są więc świetnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, a szczególnie przydadzą się w sypialni czy pokoju dziecięcym – jeśli lubimy sobie uciąć drzemkę w środku dnia, albo mamy małe dzieci, które to robią codziennie. Osobom, którym przeszkadza nadmierne światło słoneczne podczas pracy na komputerze, to rozwiązanie też raczej przypadnie do gustu. Dlatego tego typu rolety mogą tak naprawdę się dobrze sprawdzić w każdym pomieszczeniu. Chronią nas przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu pomieszczenie się mniej nagrzewa. Dzięki nim możemy więc skutecznie obniżyć temperaturę w domu i nie potrzebujemy w tym celu żadnego klimatyzatora.

Piękne pastelowe wnętrze z widokiem na okno dachoweRolety zaciemniające charakteryzuje przede wszystkim materiał, który posiada specjalną powłokę. Dzięki niej nie przepuszcza on w ogóle promieni słonecznych. Roleta taka więc od strony wewnętrznej jest w takim kolorze, na jaki się zdecydujemy, natomiast od strony okna ma kolor srebrny. Kolor srebrny występuje dlatego, że jest to powłoka aluminiowa. Jeśli chodzi o kolor rolety wewnątrz pomieszczenia to wybór mamy ogromny. Rolety zaciemniające występują w różnych opcjach kolorystycznych – zarówno w odcieniach jasnych, jak i ciemnych. Można także zdecydować się na roletę we wzory. Mamy tu pełną dowolność i decyzja należy tylko do nas.

Tego typu rolety bardzo dobrze sprawdzają się też w przypadku okien dachowych, przez które zazwyczaj wpada do domu najwięcej promieni słonecznych. W oknach dachowych są one montowane w specjalnie do tego przystosowanych prowadnicach, dzięki czemu nie odstają od okien. Dzięki temu zapewniają idealne zaciemnienie zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkową zaletą jest to, ze można nawet zdecydować się na elektryczne sterowanie taką roletą. Wybór kolorów jest bardzo duży więc na pewno uda nam się dobrać taką roletę kolorystycznie do wystroju wnętrza.

Pamiętajmy koniecznie też o tym, aby roleta była idealnie dopasowana do okna. Tak naprawdę wystarczą milimetry niedopasowania aby zepsuć cały efekt totalnego zaciemnienia pomieszczenia. Właśnie dlatego najlepszą opcją jest zamówienie takiej rolety na wymiar. Wtedy będziemy mieć pewność, że roleta będzie miała idealny rozmiar. Szczególnie ważne jest to w przypadku rolet dachowych. Nie powinny one odstawać od okna, gdyż zepsuje to cały efekt.