Fotel w salonie jest miejscem, które kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i samymi przyjemnościami. W związku z tym w naszym salonie nie może zabraknąć tego mebla. Jak wybrać ten odpowiedni?

Rynek oferuje bogatą ofertę różnorodnych foteli, min: nowoczesne fotele z metalowym stelażem, fotele skórzane, fotele „uszak” czy wygodny „szezlong” a także fotele z dodatkowymi możliwościami, np. wysuwanymi podnóżkami czy z regulowanym oparciem. To jaki wybierzemy zależy od naszych potrzeb.

Ogólna definicja wygodnego fotela mówi, że powinien on być odpowiednio dopasowany do naszego ciała, które idealnie się w nim zrelaksuje. Ponadto powinien on spełniać nasze oczekiwania w aktualnym czasie tzn. że możemy w nim wygodnie usiąść, poczytać książkę, obejrzeć telewizję, zjeść posiłek czy się zdrzemnąć. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup fotela, dobrze najpierw go przetestować: usiądźmy w nim, wypróbujmy to jak się na nim siada ale też jak się z niego wstaje, czy będziemy mogli w nim przyjąć najlepszą dla nas pozycję. Ponadto warto zwrócić uwagę na określone parametry takiego fotela:

  1. stabilność siedziska,
  2. głębokość i szerokość siedzenia,
  3. materiał z jakiego zrobione jest wypełnienie fotela (musi być miękkie i doskonale dopasowywać się do kształtu naszego ciała),
  4. konstrukcję fotela tzn. czy swobodnie możemy się w nim poruszać,
  5. tapicerkę fotela,
  6. jego dodatkowe możliwości.
Fotel Noel
Na zdjęciu Fotel Noel

Nasz fotel powinien zapewniać nam 100% wygody. Wyższość fotela wypoczynkowego nad prostym, zwykłym fotelem tkwi w jego funkcjonalności. Jego konstrukcja pozwoli nam na relaks w różnej formie (siedzącej a także półleżącej czy leżącej). Wówczas dobrze wybrać fotel jak najbardziej rozłożysty aby móc przyjąć w nim najwygodniejszą dla nas pozycję, tak aby każdy centymetr naszego ciała miał odpowiednią podporę. Idealnym zdaje się być wybór fotela, który wyposażony jest w dodatkowe elementy takie jak: podnóżek. Coraz więcej foteli wypoczynkowych posiada również możliwości regulacji oparcia i podłokietników. Inną opcją jest wybór fotela tzw. szezlong czyli fotel o wydłużonym siedzisku. Dzięki takim rozwiązaniom zagwarantujemy sobie maksymalny odpoczynek.

Ponadto, warto wybrać taki fotel , który będzie doskonale pasował do naszego wnętrza. Zasada jest prosta: im bardziej ozdobny fotel tym wnętrze powinno być skromniejsze i na odwrót.

Firma Meble BIK w swojej ofercie zapewnia ogromny wybór różnych foteli wypoczynkowych. To co wyróżnia fotele wypoczynkowe Meble BIK to jakość wykonania oraz design, dzięki któremu dopasujemy nasz fotel zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz.

Przykładem jest fotel Noel, który jest wyjątkowo wygodny. Jego siedzisko zrobione jest z grubego a jednocześnie bardzo miękkiego materiału. Ponadto oparcie wykonane jest z wysokiej jakości materiału, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Całość wsparta jest na drewnianych nogach co gwarantuje atrakcyjność i niepowtarzalność fotela. Styl fotela jest bardzo neutralny i nadaje się do różnego typu wnętrz – zarówno do salonu, jak i gabinetu, pokoju dziennego a nawet ogrodu.

Fotel Uszak z podnóżkiem
Na zdjęciu Fotel Uszak z podnóżkiem

Zupełnie innym przykładem doskonałego fotela wypoczynkowego jest fotel Uszak (patrz zdjęcie powyżej). Wraz z podnóżkiem tworzy on znakomity duet, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, głównie przez wzgląd na prostą a jednocześnie nietypową formę. Całość wykonana została z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu fotel odporny jest na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i urazy mechaniczne. Fotel ten prezentuje się więc bardzo stylowo.