Kawa jest najpopularniejszym napojem znanym na całym świecie, znana jest ze swoich cennych dla zdrowia właściwości, a dodatkowo wyśmienitego smaku. Pijemy ją głównie z rana, by pobudzić nasz umysł do działania. Zarówno w domu, jak i w pracy musi być obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni. Nie zawsze rano po przebudzeniu mamy czas, by napić się tego pobudzającego napoju, możemy zrobić to dopiero po przyjściu do pracy.

Każdy wie, że napój posiada właściwości pobudzające, kofeina zawarta w kawie pozytywnie wpływa na układ nerwowy zwiększając koncentrację, w ten sposób łatwiej możemy skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków. Ma wpływ na zapamiętywanie oraz pozytywnie wpływa na procesy myślowe, a to w pracy biurowej jest bardzo istotne. W biurze powinna znaleźć się kawa o jak najwyższej jakości, włoska kawa speciality ze sklepu advancedfood na pewno zachwyci tego kto choć raz jej spróbuje. „Speciality” to synonim jednego z najlepszych rodzajów kawy na całym świecie. Charakteryzuje się pozytywną opinią certyfikowanego degustatora. Degustator po spróbowaniu wystawia ocenę w skali 100 punktowej i jeśli kawa zdobędzie powyżej 80 punktów to dostaje miano „speciality”, którą określa się kawą premium.

mac i kawaKawa to nic innego jak pestki owoców wiecznie zielonych krzewów kawowców. Pestki suszy się i praży w wyniku czego brązowieją. W ten sposób uzyskuje się kawę, którą tak wszyscy kochają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Kawę speciality wyróżnia jej identyfikowalność, tzn. można w dokładny sposób poznać skąd pochodzi. Ogólnie można rzec, że kawa ta pochodzi z jednego zbioru, jednego gatunku oraz z konkretnej uprawy w danym regionie. W uprawę takiego gatunku kawy wkłada się mnóstwo wysiłku, dlatego znacznie różni się pod względem jakościowym od zwykłych kaw dostępnych powszechnie w sklepach.

Kawę speciality uprawia się w specjalnych warunkach, o właściwej porze, odpowiedniej temperaturze i na idealnej glebie, zwykle są to wysokie zbocza. Ziarna zbiera się w ściśle określonym czasie, a spełnienie wszystkich powyższych warunków gwarantuje uzyskanie kawy o jak najwyższej jakości, o nadzwyczajnym smaku i aromacie. Prawdziwi degustatorzy uwielbiają ten rodzaj kawy, gdyż pozwala doświadczyć im lokalnych smaków. W ten sposób można poznać naturę, dowiedzieć się jak w danym regionie przyroda ukształtowała smak i zapach ziaren oraz jaka nuta smakowa dominuje w danej części świata.

Kawa speciality powinna obowiązkowo znaleźć się w biurze. Do firmy co raz przybywają nowe osoby z zewnątrz. Są nimi potencjalni klienci oraz kontrahenci, z którymi już współpracujemy. Dobrze jest ugościć ich tak wyśmienitą kawą, rozmowy biznesowe będą przebiegać owocniej, a klient na pewno doceni ten drobny gest ze strony firmy. Będzie to świadczyło o profesjonalnym podejściu firmy. Pracownicy również docenią troskę pracodawcy i odwdzięczą się dobrze wykonaną pracą. Nie tylko w biurze, ale także w domu powinna znaleźć się kawa speciality. Może być dobrym tłem do spotkań towarzyskich spędzonych z rodziną bądź znajomymi.

biurowe