Jeszcze przed kilkunastu laty, wybór koloru armatury łazienkowej nie był przesadnie skomplikowany. Dominowały rozwiązania chromowane i wielu osobom trudno było wyobrazić sobie nawet inną opcję. Dziś mamy jednak do czynienia ze znacznie większą grupą propozycji. Chrom nie wychodzi z mody, o nasze zainteresowanie rywalizuje z nim jednak również miedź, czerń i biel. Ostatnie lata to okres, w którym szczególnie wyraźnie swoją obecność zaznacza złota armatura łazienkowa. Nie brakuje osób podchodzących do niej z pewną ostrożnością. Nawet one jednak zgadzają się z tym, że zalety złotej armatury dają im do myślenia.

Złoto w łazience – przegląd zalet

Choć piękno i elegancja złotej armatury nie budzą wątpliwości, wiele osób nie ma pewności, czy jest to rozwiązanie atrakcyjne także z ich punktu widzenia. Mamy przecież do czynienia z opcją dość odważną, wyraźnie zaznaczającą swoją obecność. O złotej armaturze łazienkowej można powiedzieć wiele, z całą pewnością jednak nie jest rozwiązaniem zachowawczym.

Nasza ostrożność przy wyborze złotych elementów nie wydaje się zresztą całkowicie pozbawiona uzasadnienia. Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz znalazł się w pomieszczeniu, w którym kolor ten pojawił się w tak dużej intensywności, że mogła od tego rozboleć głowa. Rzeczywiście, trudno polemizować z osobami, które ostrzegają, że ze złotem łatwo można przesadzić. Jeśli zdecydujemy się jedynie na złotą armaturę, nie powinniśmy tego żałować. Jeśli jednak złoto pojawi się także na płytkach podłogowych, na ścianach oraz będzie najważniejszym elementem dodatków – efekt końcowy okaże się odwrotny od zamierzonego. Zamiast elegancji i szyku osiągniemy przede wszystkim wizualizację kiczu.

Jeśli jednak zachowamy umiar, złota armatura łazienkowa zaprezentuje nam wszystkie swoje zalety, a tych nie jest mało. Trudno o rozwiązanie bardziej stylowe, pasujące do tak wielu aranżacji, a jednocześnie doskonale łączące się nie tylko z wieloma innymi kolorami, ale i z materiałami.

antyczny styl w łazience złoty

Złota armatura łazienkowa w odpowiedniej stylistyce

Nietrudno się domyślić, że złota armatura łazienkowa ze sklepu armadesi.pl jest rozwiązaniem rekomendowanym przede wszystkim tym osobom, które stawiają na kojarzący się z przepychem styl barokowy. Ten nie jest jednak jedynym, którym można zainteresować się marząc o uzasadnieniu dla złotych elementów w łazience. Kolor ten z pewnością podbije serca miłośników kochającego kontrasty stylu art deco. Trudno nie docenić także jego roli w kontekście stylu eklektycznego – szalenie trudnego do wcielenia w życie, a jednocześnie wyjątkowo interesującego ze względu na łączenie różnych koncepcji, często sprawiających wrażenie kontrastujących ze sobą.

Wbrew obawom wielu osób złota armatura łazienkowa może okazać się doskonałym rozwiązaniem także tam, gdzie dominuje styl nowoczesny, w tym również jego minimalistyczny wariant. To przecież styl, w którym zawsze istnieje miejsce dla elementów ozdobnych, choć muszą one posiadać atut funkcjonalności. Złoto świetnie koresponduje zresztą zarówno z drewnem, jak i ze szkłem oraz metalem, a więc z materiałami kochanymi przez miłośników nowoczesnych rozwiązań.